Nokia wspiera młodych programistów

Polscy deweloperzy są trzecią najbardziej aktywną grupą wśród programistów tworzących aplikacje na Windows Phone. Do dziś w sklepie Marketplace znalazło się ponad 3500 aplikacji stworzonych przez blisko 2000 polskich deweloperów. Z myślą o ich rozwoju Nokia we współpracy z firmą Microsoft oraz Allegro przeprowadziła serię darmowych warsztatów w największych akademickich miastach w Polsce, w których uczestniczyło łącznie ponad 500 osób.

Nokia od lat wspiera deweloperów dostarczając im niezbędny sprzęt i szkolenia kształtując w ten sposób kompetencje polskich programistów. Partnerstwo strategiczne z firmą Microsoft zaowocowało także serią warsztatów dla deweloperów zainteresowanych środowiskiem programistycznym Windows Phone. Pierwsze spotkania odbyły się w największych polskich miastach - Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz w Gdańsku. W tym roku Nokia pierwszy raz zorganizowała warsztaty we Wrocławiu, a w drugiej połowie roku będzie organizować szkolenia dla programistów w kolejnych miastach w Polsce.

- Pierwsze warsztaty Windows Phone, które odbyły się w Warszawie, pokazały nam, jak duże jest zainteresowanie szkoleniami z tworzenia aplikacji na tę platformę. Budowanie kompetencji polskich programistów jest dla nas szczególnie ważne, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnych spotkań z deweloperami we współpracy z firmą Microsoft i uczelniami wyższymi – mówi Dariusz Zalewski, Central and East Europe, Ecosystem and Developers Experiences Head

Wśród zagadnień omawianych podczas warsztatów znajdują się przede wszystkim aspekty budowania aplikacji dla Windows Phone 7.5. Developerzy mają także okazję dowiedzieć się, jak najlepiej zaprojektować interfejs użytkownika (UX) oraz w jaki sposób przeprowadzana jest monetyzacja i publikacja aplikacji w Marketplace.

Więcej informacji na temat projektu oraz kolejnych szkoleń można znaleźć pod adresem: Lumia.pl/developers. Warsztaty są bezpłatne i prowadzone w języku polskim.

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się