Nokia Treasure Tag – zapomnij o zapominaniu

Nokia Treasure Tag – zapomnij o zapominaniu

 

Warszawa, 19 lutego 2014 roku – firma Nokia przedstawia Nokia Treasure Tag – sprytne akcesorium, z pomocą, którego już nigdy nie zgubisz swoich rzeczy osobistych.  Dołącz gadżet do kluczy, torby, a nawet portfela, a Nokia Treasure Tag oraz smartfon Lumia pomogą Ci uniknąć kłopotów.


Nokia Treasure Tag posiada niewielkie wymiary - 30 x 30 x 10 mm oraz wagę wynoszącą zaledwie 13 gramów, co czyni go małym, doskonale zaprojektowanym akcesorium, które każdy powinien mieć. 
Ile razy zdarzyło Ci się wracać do domu, bo zostawiłeś swój portfel albo telefon? Chyba każdy znalazł się kiedyś w podobnej sytuacji, ale teraz może się to zmienić dzięki Nokia Treasure Tag.


Oto jak to działa.


Parowanie jest proste. Smartfon i akcesorium można powiązać ze sobą za pomocą NFC lub wyszukać Nokia Treasure Tag w ustawieniach Bluetooth* w telefonie.


Aplikacja obsługująca Nokia Treasure Tag nosi taką samą nazwę jak akcesorium. Kiedy po raz pierwszy sparujesz akcesorium ze swoim smartfonem, zostaniesz automatycznie przekierowany do sklepu Windows Phone, skąd zostanie pobrana aplikacja na twoje urządzenie Nokia 


Jeśli urządzenia wyjdą poza swój zasięg od razu usłyszysz dźwięk smartfonu lub/oraz  Nokia Treasure Tag - jest on bardzo łatwy do zlokalizowania. Przykładowo, jeżeli zapomnisz portfela z restauracji, umieszczony w nim Nokia Treasure Tag zacznie emitować dźwięk, który na pewno usłyszysz z niedalekiej odległości. Jeżeli jednak będziesz już zbyt daleko żeby go usłyszeć, smartfon da Ci znać o zapomnianym przedmiocie, a aplikacja w smartfonie pomoże Ci go odnaleźć, pokazując jego ostatnią lokalizację na mapie dzięki aplikacji HERE, a także wskaże Ci drogę jak do niego trafić.


Możesz połączyć aż do czterech akcesoriów Nokia Treasure Tag ze swoim smartfonem. Aplikacja pozwala przypisać każdemu z nich specjalną ikonę znacznika. Jeśli korzystasz z jednego Taga połączonego z kluczami oraz drugiego z torbą, możesz użyć jednej z dostępnych ikon. Aby jednak znaczniki stały się jeszcze bardziej osobiste, opcjonalnie, możesz dodać własne ikony w formie zdjęć.


Każdy Tag, który połączysz z telefonem Nokia Lumia może być umieszczony na ekranie startowym, jako dynamiczny kafelek. Przyjmie on kolor odpowiadający akcesorium, pokazując gdzie ono było ostatnio widziane. Będziesz wówczas o jedno kliknięcie od znalezienia swoich rzeczy.


Jeśli jednak zdecydujesz się nie wracać po zostawioną w domu rzecz ( z załączonym Tagiem), długie naciśnięcie znacznika dezaktywuje Tag. Możesz również wyciszyć alarm lub zmienić tryb urządzenia na tryb czuwania w ustawieniach aplikacji Nokia Treasure Tag.


Bateria urządzenia  typu CR-2031 (podobna do tych stosowanych w małych urządzeniach elektronicznych) pracuje nawet do 6 miesięcy i można ją łatwo wymienić.


Nokia Treasure Tag dostępny będzie w Polsce w czterech kolorach: niebieskim, żółtym, białym i czarnym Sugerowana cena detaliczna wynosi 99 zł, a sprzedaż rusza od kwietnia.


Nokia Treasure Tag współpracować będzie ze smartfonami Lumia posiadającymi aktualizację Lumia Black. Ponadto dla posiadaczy Nokia Treasure Tag  dostępne będą aplikacje wspierające urządzenia pracujące na systemach Android i iOS. 
*Ze wsparciem BTLE (BT Smart).

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się