Nokia prezentuje modele z serii Asha Touch

Nokia przyspiesza drogę do mobilnego internetu,

wprowadzając serię urządzeń Asha Touch

 

Seria atrakcyjnych, kolorowych telefonów z ekranem dotykowym umożliwi milionom użytkowników szybkie mobilne przeglądanie stron internetowych oraz dostęp do serwisów społecznościowych i gier.


Firma Nokia zrobiła dzisiaj kolejny krok na drodze do zapewnienia dostępu do internetu kolejnemu miliardowi użytkowników, przedstawiając rodzinę urządzeń mobilnych Asha Touch, w których pełne funkcje dotykowe dostępne w niespotykanych wcześniej cenach. Trzy nowe modele - Nokia Asha 305, Nokia Asha 306 i Nokia Asha 311 - poszerzają udaną rodzinę Asha, która na rynku pojawiła się w październiku 2011 roku. Obecnie na ponad 130 rynkach dostępnych jest 10 urządzeń z tej serii, dzięki czemu młodzi ludzie lubiący życie towarzyskie mogą wybrać telefon pasujący do prowadzonego przez nich stylu życia.

Najnowsze telefony stworzono, aby zapewnić bogactwo funkcji porównywalne ze smartfonami użytkownikom, którzy chcą uniknąć nadmiernych kosztów związanych z korzystaniem z transmisji danych oraz chcą cieszyć się długą żywotnością baterii. Nokia Asha 305, Asha 306 i Asha 311 udostępniają nowy, całkowicie zmodyfikowany dotykowy interfejs użytkownika, łącząc sprawdzoną, charakterystyczną dla marki Nokia łatwość obsługi z nowościami konstrukcyjnymi opracowanymi specjalnie dla tych modeli.

Pięknie wykonana Nokia Asha 311 to działające szybko i płynnie urządzenie 3,5G z pojemnościowym ekranem dotykowym i procesorem 1 GHz, które zapewnia wspaniały komfort korzystania z internetu. Z kolei Nokia Asha 305 to atrakcyjny i przystępny cenowo telefon z obsługą dwóch kart SIM i funkcją Easy Swap, pozwalajacą na łatwą wymianę karty SIM bez potrzeby restartu telefonu. Jej siostrzany model Nokia Asha 306, korzystający z jednej karty SIM, jest jak dotąd najbardziej przystępnym cenowo telefonem marki Nokia posiadającym Wi-Fi.

Wprowadzając na rynek modele Asha Touch, przyspieszamy realizację naszego celu zapewnienia dostępu do internetu kolejnemu miliardowi użytkowników” - powiedziała Mary T. McDowell, Executive Vice President, Mobile Phones, Nokia. „Nowe telefony mają cechy, które młodzi mieszkańcy miast cenią najbardziejświetny wygląd, przystępną cenę i intuicyjne w obsłudze funkcje umożliwiające łączność z internetem, ze znajomymi oraz ze światem rozrywki i aplikacji”.


Znakomite urządzenia do szybkiego, przystępnego cenowo korzystania z mobilnego internetu i gier

Nowe urządzenia w pełni wykorzystują zalety Nokia Browser 2.0. Niedawno wprowadzona aktualizacja przeglądarki przy użyciu technologii chmury firmy Nokia zmniejsza transmisję danych nawet o 90%, umożliwiając szybszy i tańszy dostęp do internetu. Strony internetowe ładują się nawet trzykrotnie szybciej niż w urządzeniach nie posiadających wyżej wspomnianej technologii.

Użytkownik może łatwo utrzymywać kontakt ze znajomymi i krewnymi, a także udostępniać pliki i łącza za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Ponadto menedżer zawarty w przeglądarce Nokia ułatwia zarządzanie pobieranymi materiałami, zapisując muzykę, filmy lub zdjęcia na karcie pamięci podczas przeglądania stron internetowych.

Rodzina Asha cieszy się dużym wsparciem ze strony twórców aplikacji i użytkowników. Sklep Nokia niedawno przekroczył próg 5 miliardów pobrań. Od stycznia do kwietnia 42% wszystkich materiałów pobranych ze Sklepu Nokia trafiło na telefony Asha i inne urządzenia z ekosystemu Java. Zaledwie rok temu wskaźnik ten wynosił 10%. Obecnie 410 twórców aplikacji na urządzenia Nokia może pochwalić się aplikacjami, które osiągnęły ponad milion pobrań. Firmy India Games i Pico Brothers niedawno przekroczyły 100 milionów.

Nokia Asha 305, Asha 306 i Asha 311 nie tylko ułatwiają dostęp do serwisów społecznościowych, również stworzone do rozrywki. Jako wyjątkowy prezent wszyscy użytkownicy otrzymają możliwość bezpłatnego* pobrania 40 gier firmy EA i zachowania ich na zawsze. to gry akcji, zręcznościowe i sportowe, a wśród nich takie tytuły jak Tetris, Bejeweled, Need for Speed: The Run i Fifa 2012. Ponadto w telefonie Nokia Asha 311 zainstalowanych jest 15 poziomów gry Angry Birds, która znakomicie obrazuje możliwości ekranu dotykowego i procesora 1 GHz.

Nokia robi kolejny ciekawy krok w dziedzinie zapewnienia użytkownikom dostępu do internetudąży do zwiększenia ich komfortu dzięki nowemu dotykowemu interfejsowi użytkownika, który umożliwi firmie rywalizację w nowych przedziałach cenowych rynku masowego. Rynek ten charakteryzuje się dużą konkurencją, ale uważamy, że udoskonalona rodzina Asha to atrakcyjna oferta, która pozwoli użytkownikom obniżenie kosztów eksploatacji dzięki przeglądarce z funkcjami kompresji i długiej żywotności baterii” — mówi Neil Mawston, Executive Director of devices research, Strategy Analytics. „Ciekawy jest również sposób promowania strategii Ashaglobalne premiery urządzeń odbywają się na ważnych, dynamicznie rozwijających się rynkach, na przykład w Azji. Nokia cieszy się tam dużą popularnością i można oczekiwać pozytywnej reakcji miejscowych konsumentów”.


Szczegółowe informacje o produktach

Nokia Asha 311 to kolorowe, niewielkie urządzenie z ekranem dotykowym, które zawiera wszystkie funkcje potrzebne do wygodnego i łatwego korzystania z internetu. Jasny i kolorowy ekran pojemnościowy zabezpieczony szkłem odpornym na zadrapania z filtrami polaryzacyjnymi, które zwiększają komfort obsługi wyjątkowego, atrakcyjnego wizualnie interfejsu użytkownika. Ponadto model ten ma aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 MP oraz standardowo zainstalowane Nokia Mapy i 15-poziomową wersję gry Angry Birds.

Pre-instalowany klient do aplikacji społecznościowych ułatwia dostęp do Facebooka, Twittera i wielu innych globalnych serwisów społecznościowych, a przeglądarka Nokia Browser usprawnia mobilne korzystanie z internetu i obniża związane z tym koszty. Użytkownik ma również do dyspozycji najpopularniejsze komunikatory. „WhatsApp ma jasną wizję, polegającą na stworzeniu niezawodnej, łatwej w obsłudze, wieloplatformowej aplikacji do przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakty ze znajomi i krewnymi na całym świecie” — powiedział Brian Acton, współzałożyciel firmy WhatsApp Inc. „Nawiązując współpracę z firmą Nokia, cieszącą się ugruntowaną pozycją na światowym rynku urządzeń mobilnych, wprowadzamy WhatsApp na urządzenia Asha Touch, realizując w ten sposób naszą podstawową misję”.

Nokia Asha 305 to atrakcyjny telefon z obsługą dwóch kart SIM i funkcją Easy Swap, dzięki czemu użytkownik może maksymalnie wykorzystać możliwości urządzenia, zachowując przy tym kontrolę nad kosztami. Telefon wyposażono w jasny i kolorowy rezystancyjny ekran dotykowy WQVGA o przekątnej 3 cale oraz łączność Bluetooth. Użytkownik może pobrać 40 gier firmy EA, ma też do dyspozycji aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 MP, Nokia Mapy i rewolucyjną przeglądarkę Nokia, pomagającą w znacznym obniżeniu kosztów transmisji danych.

Nokia Asha 306 to siostrzany model telefonu Nokia Asha 305. Oprócz wszystkich atrakcji oferowanych przez swoją siostrę, takich jak jasny i kolorowy rezystancyjny ekran dotykowy WQVGA o przekątnej 3 cale i możliwość pobrania 40 gier firmy EAdostępna tylko w przypadku urządzeń NokiaNokia Asha 306 udostępnia również przydatną łączność WLAN. Ponadto urządzenie umożliwia strumieniowe transmisje wideo w sieciach GPRS i WLAN, a więc jest wyjątkowo atrakcyjnym narzędziem do komunikacji.

*Mogą być naliczane opłaty za transmisję danych.

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się