Nokia Lumia Black – czyli nowości na smartfonach Nokia Lumia!

Nokia Lumia Black –
czyli nowości na smartfonach Nokia Lumia!


Aktualizacja Nomia Lumia Black dla wszystkich smartfonów z rodziny Nokia Lumia nadchodzi! Dzięki niej ich użytkownicy otrzymają zestaw nowych funkcji, zaawansowane opcje robienia zdjęć, a także aplikacje, które uczynią każdy telefon jeszcze bardziej osobistym. Warto sprawdzić, co nowego daje aktualizacja!


Lumia Black to aktualizacja, która jest już dostępna dla telefonów z rodziny Nokia Lumia. Można ją pobrać na smartfony Nokia Lumia 1020, Lumia 925, Lumia 920, Lumia 820, Lumia 720, Lumia 625, Lumia 620, Lumia 520. Dla tych, którzy nie mieli okazji wcześniej się zapoznać z możliwościami Lumia Black, a także dla tych, którzy dopiero co ją pobrali przygotowaliśmy krótki opis najważniejszych udogodnień oraz praktycznych funkcji. Lumia Black oferuje bowiem wiele nowych możliwości, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Udoskonalony ekran Nokia Glance Screen 2.0 i funkcje, które oferuje aktualizacja pozwalają na wyświetlanie informacji o najnowszych wiadomościach, nieodebranych połączeniach, a także powiadomieniach, czy statusach z Facebooka i Twittera, gdy smartfon jest w trakcie spoczynku. Dzięki tym udogodnieniom użytkownik będzie zawsze ze na bieżąco i już żadna informacja nie umknie jego uwadze. Również możliwość zamykania aplikacji z widoku wielozadaniowego, a także blokada obracania ekranu z pewnością usprawnią korzystanie ze smartfona, czyniąc je wygodniejszym i bardziej intuicyjnym.

Aplikacja Foldery to idealne rozwiązanie, które usprawni codziennie korzystanie ze smartfona. Dzięki niemu użytkownik będzie miał możliwość dokładnego uporządkowania głównego ekranu. Wystarczy tylko stworzyć i nazwać folder, aby dodać do niego wybrane aplikacje i ustawienia, a następnie przypiąć go do ekranu startowego. Teraz odnalezienie ulubionych aplikacji będzie dziecinnie proste. Użytkownik ma przy tym możliwość stworzenia nieograniczonej ilości folderów. Ponadto, dodatkowo udostępniona dla smartfonów Nokia Lumia 1520 oraz Lumia 1320 trzecia kolumna kafelków na głównym ekranie pozwoli na jeszcze szybszy i łatwiejszy dostęp do ulubionych aplikacji bez konieczności żmudnego przewijania ekranu.

Spośród innych przydatnych funkcji, które umożliwia aktualizacja Lumia Black, warto wymienić możliwość personalizacji dzwonków, która pozwoli użytkownikowi na dopasowanie unikatowej melodii dla wybranego kontaktu. Nową propozycją jest również tryb samochodowy, który przystosowuje funkcje telefonu tak, aby korzystanie z niego w trakcie jazdy było jednocześnie praktyczne i bezpieczne. W tym trybie najważniejsze komunikaty wyświetlają się na ekranie smartfona, użytkownik ma również możliwość odbierania połączeń oraz podgląd nawigacji. Ponadto tryb udostępnia szybki dostęp do ulubionych kontaktów, a także do muzyki. Dzięki temu przez całą podróż mamy wszystko pod ręką.

Osoby, dla których robienie zdjęć jest nieodłącznym elementem każdego dnia docenią szereg fotograficznych funkcji i aplikacji, udostępnionych przez aktualizację Nokia Lumia Black. Teraz po jej zainstalowaniu wszyscy użytkownicy smartfonów Nokia Lumia uzyskają dostęp do aplikacji Nokia Camera. Aplikacja łączy najlepsze funkcje aplikacji Nokia Pro Cam oraz Nokia Smart Cam. Pozwala ustawić tryb automatyczny lub ręczny, w którym użytkownik dodatkowo może zmieniać ustawienia lampy, prędkość migawki, ISO, balans bieli, a także ostrość. Dostępny jest również tryb inteligentnej serii, w ramach, którego można zrobić serię zdjęć i połączyć je na wiele różnych sposobów w jedną kompozycję. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana mobilnej fotografii.

Kolejną interesującą aplikacją, którą warto pobrać po dokonaniu aktualizacji jest Nokia Storyteller. Aplikacja automatycznie sortuje wszystkie zdjęcia i filmy w porządku czasowym oraz w oparciu o lokalizację, tworząc interaktywne grupy zwane opowieściami. Wszystkie opowieści można przeglądać na linii czasu w postaci slajdów. Zdjęcia i filmy można również sortować według lokalizacji i dodawać do nich podpisy, tak aby przedstawić wszystkie wydarzenia z życia w formie jednej, bogatej graficznie opowieści.

Aplikacja Nokia Beamer to nowy, innowacyjny i prosty sposób wyświetlania zdjęć ze smartfona na dowolnym urządzeniu, podłączonym do internetu. Aby z niej korzystać, wystarczy połączyć smartfon z wybranym urządzeniem – telewizorem, tabletem, czy monitorem komputera, a następnie zmieniać slajdy lub zdjęcia na telefonie. W ten sposób można się nimi cieszyć na większym ekranie w towarzystwie rodziny i znajomych.

Nokia MixRadio to rozwinięcie cenionej usługi odsłuchiwania muzyki Nokia Music, ułatwiającej poznawanie i słuchanie muzyki za pośrednictwem smartfonów Nokia Lumia. Aplikacja pozwala odtwarzać strumieniowo składanki obejmujące wielu wykonawców oraz różne gatunki muzyczne. Można je zapisywać na smartfonie, aby móc słuchać ich offline. Ponadto nowy przycisk „Play Me” włącza bezpośrednio osobistą stację radiową dostosowaną do gustu użytkownika. W serwisie można także znaleźć setki miksów skomponowanych przez ekspertów i gwiazdy muzyki. Co ważne, można ich słuchać bez reklam, rejestracji i bez abonamentu.

Aktualizacja Lumia Black pozwala również korzystać z Nokia Treasure Tag. Jest to sprytne akcesorium, dzięki któremu jego posiadacz już nigdy nie zgubi swoich rzeczy osobistych. Gadżet można dołączyć do kluczy, do torby, a nawet portfela, a Nokia Treasure Tag oraz sparowany z nim smartfon Lumia ostrzegą użytkownika dźwiękowo kiedy oddzielą się od siebie.

Warto sprawdzić już dziś, czy aktualizacja Lumia Black jest dostępna dla naszego smartfona Nokia Lumia, by móc cieszyć się zestawem nowych funkcji i wyjątkowych aplikacji przygotowanych specjalnie przez firmę Nokia.  

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się