Nokia Lumia 610 z NFC

Nokia Lumia 610 z technologią NFC w sieci Orange

 

Firma Nokia poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu do oferty wersji smartfonu Nokia Lumia 610 z technologią NFC. Model ten to jeden z najnowszych i najbardziej przystępnych cenowo smartfonów z rodziny Lumia, stanowiący doskonałe wprowadzenie do platformy Windows Phone dla młodszych użytkowników. Pierwszym operatorem, który oferować będzie Nokia Lumia 610 NFC, jest Orange. Smartfon, dzięki technologii NFC umożliwia natychmiastowe i bezprzewodowe łączenie się z innymi urządzeniami i odczytywanie tagów NFC, wyposażony jest w rozwiązania sprzętowe oraz oprogramowanie pozwalające na zastosowanie tej technologii do dokonywania płatności. Nokia Lumia 610 NFC posiada certyfikat MasterCard PayPass® do płatności zbliżeniowych.

 

Nokia utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie NFC, czego dowodem jest najnowsze zastosowanie tej technologii na platformie Windows Phone. Działania te cieszą się pełnym wsparciem ze strony Orange” — powiedział Ilari Nurmi, Head of Product Marketing, Smart Devices, Nokia. „Technologię NFC udostępniamy w wielu produktach z naszego portfolio, a dzięki stale rosnącej liczbie akcesoriów NFC ułatwiamy użytkownikom łączność za pomocą jednego dotknięcia. Co więcej, umożliwiamy także operatorom i innym usługodawcom tworzenie rozwiązań do płatności i obsługi biletów w oparciu o nasze smartfony”.

 

Orange zamierza wdrażać mobilne usługi NFC na wszystkich swoich rynkach europejskich. Cieszymy się, że w ramach tego planu jako pierwszy operator zaoferujemy model Lumia 610 NFC” — powiedział Yves Maitre, Senior VP Mobile Multimedia & Devices, Orange. „Smartfony Nokia Lumia cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów Orange. Teraz idziemy o krok dalej i wzbogacamy swoją ofertę o smartfon z technologią NFC, dzięki któremu można korzystać z łączności zbliżeniowej. W dziedzinie technologii NFC Nokia jest dla nas naturalnym partnerem, ponieważ tak jak Orange już od dawna angażuje się w rozwój tego standardu”.

 

Certyfikat Mastercard

Technologia MasterCard PayPass® to szybka i wygodna alternatywa dla płatności gotówkowych podczas codziennych zakupów. W celu zapewnienia bezproblemowej współpracy z siecią PayPass urządzenia z certyfikatem MasterCard, takie jak Lumia 610 NFC, są poddawane rygorystycznym testom w laboratorium akredytowanym przez MasterCard.

 

Cieszymy się z certyfikacji modelu Lumia 610 NFC jako urządzenia zgodnego z naszą wiodącą technologią PayPass. To kolejny smartfon firmy Nokia, który pomaga konsumentom w swobodnym robieniu zakupów przy użyciu ulubionego urządzenia” — powiedział Mung Ki Woo, group executive, Mobile, MasterCard.

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się