Aplikacje Microsoft dostępne na Nokia Bell

Aplikacje Microsoft Word, PowerPoint oraz Excel dostępne po raz pierwszy na innej platformie niż Windows Phone


Warszawa, 24 lutego 2012 – Już od kwietnia 2012 użytkownicy smartfonów Nokia z systemem Nokia Belle będą mieli dostęp do aplikacji biurowych przydatnych w wielu sytuacjach zarówno służbowych jak i prywatnych. Najbliższa aktualizacja aplikacji firmy Microsoft do systemu Symbian umożliwi użytkownikom dostęp do pakietu Microsoft Office Mobile obejmujący aplikacje Word, PowerPoint i Excel. Tym samym macierzyste aplikacje Microsoft Office zostaną udostępnione na mobilnej platformie innej niż Windows.


Coraz więcej osób pracuje w ciągłym ruchu. Jeździmy na spotkania z partnerami biznesowymi, również coraz częściej decydujemy się na pracę zdalną z domu, dzięki czemu możemy pogodzić nasze życie prywatne z zawodowym. Odpowiadając na te potrzeby, udostępniamy użytkownikom kolejne aplikacje Microsoft, dzięki czemu praca mobilna stanie się jeszcze łatwiejsza i bardziej komfortowa” – komentuje Alicja Rdzanek, Product Manager w Nokia Poland.


Użytkownicy uzyskają również dostęp do komunikatora Lync z poziomu ekranu głównego, dzięki czemu każdy będzie mógł na bieżąco prowadzić rozmowy na czacie. Dodatkowo w folderze z aplikacjami użytkownicy znajdą aplikację OneNote, która umożliwia szybkie i wygodne robienie notatek, aby żaden świetny pomysł nie zginął pośród tysiąca żółtych karteczek. Dużym udogodnieniem w pracy będzie również aplikacja Microsoft PowerPoint Broadcast, dzięki której możliwe jest wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.


Kolejną przydatną aplikacją, która zostanie udostępniona jest Document Connection. Program zapewni ujednolicony widok dokumentów przechowywanych w urządzeniu mobilnym, w tym załączników do wiadomości e-mail oraz dokumentów w witrynach SharePoint 2010.


Dostępność:


Aplikacje Microsoft będą dostępne od kwietnia 2012 dla następujących modeli posiadających aktualną wersją Symbian Belle: Nokia E7, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia Oro, Nokia 700, Nokia 701 i Nokia 603.


W przypadku modeli Nokia E7, Nokia C7, Nokia C6-01 oraz Nokia Oro: należy zaktualizować oprogramowanie smartfonu do Nokia Belle samodzielnie podłączając smartfon do komputera z zainstalowanym aktualnym oprogramowaniem Nokia Suite lub bezpłatnie do 01.06.2012 w sieci serwisów Nokia, a w telefonie zostaną zainstalowane aplikacje firmy Microsoft do systemu Symbian. W sytuacji, gdy powyższe modele mają już Nokia Belle w kwietniu 2012 będą wymagały aktualizacji samych dodatkowych aplikacji w wyniku, której uzyskają nowe możliwości.


W przypadku modeli Nokia 700, Nokia 701 i Nokia 603: choć urządzenia te mają fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Belle, należy zaktualizować je do najnowszej wersji, aby aplikacje firmy Microsoft stały się widoczne.


Dodatkowe informacje:


Dostępne aplikacje biurowe firmy Microsoft:


  • Microsoft OneNote — przeznaczona do tworzenia zaawansowanych notatek z elementami graficznymi. Aplikacja umożliwia synchronizację z Microsoft SkyDrive®.
  • Microsoft Lync 2010 Mobile — ekonomiczny komunikator umożliwiający informacje o dostępności oraz rozmowy audio i spotkania online niezależnie od miejsca.
  • Microsoft Document Connection — zapewnia ujednolicony widok dokumentów przechowywanych w urządzeniu mobilnym, w tym załączników do wiadomości e-mail oraz dokumentów w witrynach SharePoint 2010.
  • Microsoft PowerPoint Broadcast — umożliwia wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.
  • Synchronizacja Microsoft OneNote z serwerem SharePoint

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się