Informacje o bateriach

Ładowanie i rozładowywanie baterii

Pamiętaj, że nowa bateria osiąga pełną wydajność dopiero po dwóch lub trzech cyklach ładowania i rozładowywania!

Bateria może być ładowana i rozładowywana setki razy, ale w końcu ulegnie zużyciu. Jeśli czas pracy baterii (czas rozmów i czas gotowości) staje się zauważalnie krótszy niż normalnie, oznacza to, że baterię należy wymienić na nową.

Używaj wyłącznie baterii zatwierdzonych przez producenta telefonu. Również do ładowania baterii stosuj wyłącznie ładowarki zatwierdzone przez producenta. Jeżeli ładowarka nie jest używana, odłącz ją od żródła zasilania. Nie pozostawiaj baterii podłączonej do ładowarki na dłużej niż tydzień, ponieważ przeładowanie baterii skraca jej żywotność. Gdy w pełni naładowana bateria pozostaje nie używana, z upływem czasu rozładuje się samoistnie.Ekstremalne temperatury niekorzystnie wpływają na proces ładowania baterii. Bateria powinna być używana tylko zgodnie z jej przeznaczeniem. Nigdy nie używaj niesprawnej ładowarki lub baterii.

Nie dopuść do zwarcia biegunów baterii. Może to nastąpić przypadkowo (np. gdy nosisz zapasową baterię w kieszeni lub torbie zawierającej metalowe przedmioty: monety, spinacze, długopis itp.). Przedmioty takie mogą spowodować połączenie zacisków + i - baterii (metalowe paski na jej spodzie). Zwarcie zacisków może doprowadzić do uszkodzenia baterii lub przedmiotu powodującego zwarcie.

Pozostawienie baterii w gorących lub zimnych miejscach, takich jak zamknięty samochód latem lub zimą, spowoduje zmniejszenie jej pojemności i żywotności. Staraj się zawsze trzymać baterię w temperaturze od 15°C do 25°C (59°F do 77°F). Telefon z przegrzaną lub nadmiernie ochłodzoną baterią może przez chwilę nie działać, nawet gdy bateria jest w pełni naładowana. Sprawność baterii jest szczególnie niska w temperaturach poniżej zera.

Nigdy nie wrzucaj baterii do ognia!

Zużyte baterie należy obowiązkowo przekazać do recyklingu lub pozbyć się ich zgodnie z lokalnymi przepisami. Nie wyrzucaj baterii do miejskich czy domowych pojemników na śmieci.


źródło: www.nokia.com.pl
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się